Alexa Seleno
@alexaseleno

4 نکته مهم قبل از سفارش تابلو چلنیوم

4 نکته مهم قبل از سفارش تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم نوعی از تابلو است که به صورت برجسته تولید می شود و هدف از ساخت آن تبلیغات برای کسب و کارهای مختلف است که تولید انواع تابلو چلنیوم نیز به دست شرکت های تابلو سازی انجام می گیرد.

مشتریانی که می خواهند تابلو چلنیوم را برای کسب و کارشان سفارش دهند باید چندین نکته مهم را در این رابطه در نظر داشته باشند تا اینکه بتوانند سفارش تابلو چلنیوم خود را به بهترین شکل ثبت نمایند که در ادامه به 4 نکته مهم قبل از سفارش تابلو چلنیوم خواهیم پرداخت.

طراحی تابلو چلنیوم

طراحی تابلو چلنیوم یکی از نکات مهم قبل از سفارش تابلو بشمار می رود.
یکی از 4 نکته مهم قبل از سفارش تابلو چلنیوم که باید به آن اهمیت داد طراحی تابلو چلنیوم است، چرا که طراحی نقطه آغاز و هسته اصلی در سفارش تابلو چلنیوم است که بعد از نصب تابلو نیز در معرض نمایش عموم قرار دارد.

طراحی تابلو چلنیوم می تواند به ماهیت یک شغل و صنعت بپردازد، لذا هر قدر که طراحی، ماهرانه تر انجام شود می تواند به توصیف بهتری از یک شغل پرداخت.

امروزه شرکت های تابلو سازی معتبر کاملا به این موضوع واقف هستند و سعی دارند تا از بهترین و مجرب ترین نیروهای طراح و گرافیست در مجموعه خود بهرمند باشند که مسلما این موضوع ارتباط بهینه ای را میان کسب و کارها و درآمدزاییشان ایجاد خواهد کرد.

نوع تابلو چلنیوم

قبل از خرید تابلو چلنیوم بهتر است انواع تابلو چلنیوم را بشناسیم.
یکی از مزایایی که تابلوهای چلنیوم دارند این است که این تابلو تبلیغاتی در انواع مختلفی ساخته می شود و در حقیقت تنوع ساخت در آن بالاست که مشتریان می توانند با مشاهده انواع تابلو چلنیوم، نمونه مورد نظر خود را جهت سفارش انتخاب نمایند.

نکته ای که می تواند در سفارش تابلو چلنیوم، یک برند و شغل را به بهترین شکل به جامعه معرفی کند این است که سفارش دهندگان از انواع تابلو چلنیوم شناخت داشته باشند تا بهترین نوع آن را متناسب با نوع کسب و کارشان سفارش دهند.

به عنوان مثال تابلو چلنیوم پانچی، تابلو چلنیوم نوراندریک، تابلو چلنیوم طلایی و تابلو چلنیوم پلکسی دوبل نمونه هایی از تابلو چلنیوم هستند که می توان از آنها برای تبلیغات مشاغل استفاده کرد که بهتر است قبل از سفارش، با کارشناسان تابلو سازی جهت شناخت بیشتر هر کدام از آنها مشاوره نمود.

متریال ساخت تابلو چلنیوم

متریال های تابلو چلنیوم عبارتند از لبه چنلیوم، پلکسی گلاس، اس ام دی، منبع تغذیه و پی وی سی
برای تولید تابلو چلنیوم باید از متریال های مربوط به ساخت این حروف برجسته استفاده کرد که هر کدام از آنها توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند و از کیفیت و قیمت های متفاوتی برخوردارند.

نکته قابل توجه در رابطه با برندهای مصرفی در تابلو چلنیوم این است که هر چه شناخت بیشتری از آنها داشته باشیم می توانیم تابلو چلنیوم با کیفیت تری را سفارش دهیم که در ادامه به معرفی متریال های مصرفی تابلو چلنیوم و نمونه های برتر آنها می پردازیم.

پلکسی گلاس

اگر به حروف چلنیوم دقت کنیم می بینیم که روی حروف از جنس پلاستیک است که این نوع از پلاستیک، پلکسی گلاس نام دارد و در رنگ های مختلفی توسط شرکت ها تولید می شوند.

پلکسی ها در ضخامت های مختلفی تولید می شوند که پیشنهاد می شود در تابلو چلنیوم از پلکسی هایی با ضخامت 2/5 تا 2/8 میل استفاده شود.

پلکسی ها برندهای مختلفی هم دارند که در حال حاضر برندهایی مانند یرلانگ، چوچن و سامیپکس از برندهای باکیفیت هستند که پیشنهاد می شود در تابلو چلنیوم از آنها استفاده شود.

چنلیوم

وقتی حروف برجسته چلنیوم را از کنار نگاه کنیم شاهد لبه حروف هستیم که در حقیقت برجستگی حروف را تشکیل می دهد که به آن چنلیوم گفته می شود.

چنلیوم یک آلومینیوم است که در برندهای مختلفی تولید می شود که می توان از بهترین های آن به لبه چنلیوم آلوراپید، آلوشاین و دیگر برندهای مرغوب اشاره نمود.

همچنین این مورد را هم باید گفت که لبه های چنلیوم دارای پهناهای 7 سانت، 9 سانت و 11 سانت هستند که ضخامت های آنها نیز معمولا بین 0.3 الی 0.4 می باشد.

اس ام دی

اس ام دی ها از دیگر مواردی هستند که در تابلو چلنیوم استفاده می شوند و نوع کاربردی آن در تولید تابلو چلنیوم اس ام دی های بلوکی هستند که در رنگ ها و برندهای مختلفی در بازار عرضه می گردند.

در ساخت تابلو چلنیوم بهتر است که از اس ام دی های ضد آب استفاده شود تا بتوان انتظار طول عمر و دوام بالای تابلو را در شرایط مختلف جوی داشت.

همچنین باید به مقاوت های به کار رفته در اس ام دی های بلوکی نیز دقت شود، به عنوان مثال استفاده از اس ام دی های 4 مقاومت نسبت به 2 مقاومت می تواند از نوسانات برق در اس ام دی ها تا حد بسیار زیادی جلوگیری نماید.

امروزه اس ام دی های ضد آب ساده و لنز دار با برندهایی مانند سامسونگ، اپکس، نماساین و برخی دیگر برندها از بهترین اس ام دی های موجود در بازار بشمار می روند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه یک مبدل ولتاژ برق در تابلو چلنیوم است که وظیفه آن تبدیل برق 220 ولت شهری به 12 ولت مورد نیاز اس ام دی ها در تابلو چلنیوم می باشد.

امروزه تابلو سازی ها برای روشنایی تابلوهای چلنیوم از انواع برندهای منبع تغذیه استفاده می کنند که پیشنهاد می شود از برندهای معتبر و شناخته شده موجود در بازار استفاده شود.

در آخر هم باید به این نکته توجه داشت که بهترین نوع سفارش تابلو چلنیوم این است که از شرکت تابلو سازی درخواست شود تا متریال های مورد استفاده در تابلو چلنیوم را به صورت کتبی ضمانت دهد.

ساخت و نصب تابلو چلنیوم

ساخت تابلو چلنیوم حرفه ای باید توسط شرکت های تابلو سازی مجرب صورت پذیرد.

نکته چهارم که آخرین نکته در سفارش تابلو چلنیوم است و از مهمترین موارد نیز بشمار می رود ساخت و نصب تابلو چلنیوم است که دقت داشتن به آن قبل از طراحی تابلو چلنیوم نیز از نکات ضروری است.

تحقیق در مورد یک مجموعه تابلو سازی و بازدید حضوری از شرکت فوق می تواند مهارت و توانایی شرکت تابلو سازی را در ساخت و نصب تابلو چلنیوم برای مشتری نمایان کند.

در واقع ساخت و نصب تابلو چلنیوم تکمیل کننده تمامی مراحل در خط تولید تابلو چلنیوم است که می تواند هنر و خلاقیت یک شرکت تابلو سازی نمایش دهد و در نهایت منجر به جذب مشتری برای سفارش دهندگان تابلو چلنیوم باشد.