Alexa Seleno
@alexaseleno

تابلو استیل

تابلو استیل

ساخت تابلو های تبلیغاتی با استفاده از متریال های مختص به خود انجام می گیرد که مسلما بعد از ساخت، هر کدام از آنها با نام های مربوط به خودشان شناخته می شوند و عمده ترین دلیل نام گذاری آنها هم مربوط می شود به برخی از متریال های به کار رفته در تولیدشان.
یکی از تابلو های تبلیغاتی که امروزه تابلو سازان مبادرت به تولید آن دارند تابلو حروف برجسته استیل است که با نام تابلو استیل هم شناخته می شود و دلیل نام گذاری آن هم استفاده از استیل در آن می باشد.

استیل چیست؟

برای ساخت تابلو استیل می بایست از ورق های استیل استفاده کرد.

استیل یک آلیاژ است که پایه و ماهیت اصلی آن از آهن است؛ تولید استیل در انواع مختلفی انجام می گیرد که با کد های 304، 309، 316، 310، 410، 430 و … شناخته می شوند که نام گذاری آنها با توجه به ترکیبات مواد مختلف در آن صورت می گیرند.

اما به طور کلی اگر بخواهیم در رابطه با استیل در تابلو سازی توضیح دهیم باید بگوییم که استیل در تابلو سازی به شکل ورق و در ضخامت هایی بین 0.5 تا 1 میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته مهمی که باید در رابطه با استیل عنوان کنیم این است جهت مقاوم سازی استیل در برابر شرایط مختلف جوی مقداری کروم به آن اضافه می شود که در بازار اصطلاحا به این نوع استیل،استیل نگیر گفته می شود.

در مقابل استیل نگیر، استیل هایی که درصد کروم آنها کمتر است در برابر شرایط جوی هم مقاوم نخواهند بود که اصطلاحا به این نوع استیل هم استیل بگیر می گویند.

مورد دیگری هم که باید در تولید تابلو های تبلیغاتی با استفاده از ورق های استیل عنوان کنیم این است که معمولا به جهت مقاوم سازی حروف استیل، از ورق های نگیر استفاده می شود که کاربردی ترین نوع آن در تابلو سازی و ساخت تابلو های استیل، ورق های 304 می باشند.

انواع تابلو استیل

انواع تابلو استیل شامل تابلو استیل دوغی، تابلو استیل پانچ، تابلو استیل رینگی، تابلو استیل نوراندریک، تابلو استیل وکیوم و نمونه های دیگر تابلو استیل سردر هستند.
تنوع در تابلو سازی یک مورد قابل توجه در این صنعت بشمار می رود که یکی از این متنوع ها، تابلو استیل است و نکته جالبتر هم این است که تابلو های استیل هم خودشان در انواع مختلفی تولید می شوند که با خواندن این مطلب تا انتها با آنها آشنا خواهیم شد.

تابلو استیل ساده

تابلو استیل به شکل معمول با استفاده از ورق های استیل ساخته می شود که به آن تابلو استیل ساده می گویند.
اولین نوع تابلو استیل که می خواهیم در اینجا به معرفی کردن آن بپردازیم تابلو استیل ساده است؛ در تعریف تابلو استیل ساده به طور کلی باید بگوییم که تابلو استیل ساده به نوعی از حروف برجسته استیل گفته می شود با استفاده از ورق استیل به شکل برجسته و بدون نور ساخته می شود.

تابلو استیل نور اندریک

حروف استیل نوراندریک یک مدل از حروف استیل است که از قسمت پشت نورپردازی می شود.
امروزه تابلو سازان انواع تابلو استیل را تولید می کنند که یک نمونه پر فروش آن تابلو استیل نوراندریک نام دارد که برخی به آن تابلو استیل بک لایت نیز می گویند؛ در رابطه با شکل ظاهری حروف استیل نور اندریک هم باید گفت که این مدل از حروف استیل بعد از ساخت نور پردازی می شود که نور آن هم از قسمت پشت حروف انجام می شود.

نور پردازی حروف استیل نور اندریک با نصب اس ام دی در قسمت پشت حروف انجام می شود که بعد از نصب حروف، نور بر روی زمینه ای که نصب شده می‌تابد و به این صورت شاهد یک نور به شکل پشت زمینه یا بک لایت خواهیم بود.

تابلو استیل دوغی

به حروف برجسته استیل که زیر آن پلکسی گلاس دوغی قرار می گیرد تابلو استیل دوغی گفته می شود.
نوع دیگر تابلو استیل که خریداران زیادی را هم دارد تابلو استیل دوغی است؛ ساخت تابلو استیل دوغی به این صورت است که بعد از ساخت حروف، مبادرت به نصب اس ام دی در پشت حروف می شود و بعد از آن اقدام به برش حروف روی پلکسی گلاس دوغی رنگ می شود.

در مرحله آخر پلکسی دوغی برش داده شده را زیر حروف استیل قرار می دهند که در نهایت با روشن شدن اس ام دی ها، پلکسی دوغی روشن می شود که به این شکل از حروف استیل، تابلو استیل دوغی گفته می شود.

در رابطه با نور پردازی تابلو استیل دوغی نیز باید گفت که روشنایی این شکل از حروف برجسته دقیقا مشابه تابلو استیل نوراندریک بوده و نوع اس ام دی هایی که جهت نورپردازی به کار می روند هم اس ام دی های بلوکی می باشد.

تابلو استیل رینگی

حروف استیل رینگی به نوعی حروف استیل گفته می شود که داخل آن پلکسی و دور و لبه آن استیل است.
از زیباترین و جدیدترین حروف های استیل که امروزه تولید می شود باید به تابلو استیل رینگی اشاره کرد که مطمئنا افراد آشنا به تابلو سازی این حروف برجسته مدرن را به خوبی می شناسند.

ظاهر حروف برجسته استیل رینگی به این شکل از که روی حروف را پلکسی گلاس، دور حروف را استیل، و لبه حروف را هم استیل تشکیل داده است و ساخت آن به این صورت است که بعد از تولید حروف استیل به شکل تو خالی و اصطلاحا رینگی، یک پلکسی مطابق با طرح حروف برش خورده و داخل حروف قرار می گیرد.

تابلو استیل پانچ

حروف استیل پانچ به نوعی از حوف استیل می گویند که روی آن و یا لبه آن پانچ یا سوراخ شده باشد.
یکی از ایده های جدید در ساخت تابلو استیل این است که در هنگام برش حروف و لبه استیل، با استفاده از دستگاه، روی حروف شکل هایی مانند دایره، ستاره و … برش می دهند و بعد از آن اقدام به ساخت حروف می کنند.

مسلما وقتی که ساخت حروف انجام می شود روی آن و یا لبه آن دارای اشکال برش داده شده است؛ حال اگر حروف را روشن کنیم شاهد یک نور پردازی متفاوت از حروف استیل هستیم که به صورت کهکشانی و حالتی چشمک زن رخ نمایی می کند.

تابلو استیل وکیوم

حروف استیل وکیوم با استفاده از استیل ساخته می شود و روی آن پلکسی گلاس سه بعدی شده نصب می شود.
وکیوم یکی از انواع جدید حروف برجسته است که شکلی سه بعدی دارد و با استفاده از دستگاه حروف ساز وکیوم ساخته می شود؛ حروف وکیوم را می توان با حروف استیل تلفیق نمود که به آن حروف استیل وکیوم گفته می شود.

ظاهر حروف استیل وکیوم هم به این شکل است که لبه آن را استیل و روی آن را پلکسی گلاس وکیوم شده تشکیل داده است.

حروف استیل پلاست

حروف استیل پلاست با تلفیق حروف نئون پلاستیک و حروف استیل ساخته می شود.
تابلو استیل پلاست یا حروف استیل پلاست یک مدل دیگر از تابلو استیل است که ساخت آن به این صورت است که در ابتدا حروف استیل ساخته می شود و بعد از آن یک حروف دیگر از نوع نئون پلاستیک کمی کوچکتر از حروف استیل تولید می شود و در نهایت حروف استیل را روی حروف پلاستیک قرار می دهند.

بعد از اینکه حروف استیل روی پلاستیک قرار گرفت، ظاهر حروف به این شکل است که روی حروف، استیل و لبه آن پلاستیک و استیل است که به این نوع از حروف برجسته، حروف استیل پلاست گفته می شود.

تابلو استیل تلفیقی

تابلو استیل تلفیقی با استفاده از انواع متریال ها مانند پلکسی گلاس، لامپ لاسوگاسی و دیگر موارد تولید می شود.
تلفیق کردن حروف های برجسته در تابلو سازی یکی از روش های خلاقانه روز است که حروف استیل هم یکی از آنهاست؛ حروف استیل را می توان با حروف هایی مانند حروف چلنیوم، حروف وکیوم، حروف نئون پلاستیک، حروف نئون، لامپ های لاسوگاسی و انواع دیگر حروف برجسته تلفیق کرد.

به عنوان مثال تابلو سازی ها می توانند بعد از ساخت حروف برجسته استیل، داخل حروف را لامپ های لاسوگاسی کار کنند و یا اینکه داخل حروف را نئون فلکسی کار کنند که با این عمل یک نوع تابلو استیل تلفیقی تولید خواهد شد.

رنگ های تابلو استیل

استیل طلایی، استیل نقره ای، استیل مسی، استیل سورمه ای و استیل دودی از رنگ های پرکاربرد تابلو استیل هستند.
ورق های استیل که با استفاده از آنها حروف های استیل را تولید می کنند دارای چند رنگ هستند که رنگ های طلایی، نقره ای، دودی، سورمه ای و مسی از نمونه های آن هستند.

تابلو استیل طلایی

رنگ طلایی در ساخت تابلو استیل یکی از رنگ هایی است که بیشترین استفاده را دارد و در دو نوع طلایی براق و طلایی خش دار موجود است.

تابلو استیل نقره ای

بعد از رنگ طلایی استیل، پر استفاده ترین رنگ دیگر اختصاص دارد به رنگ نقره ای؛ رنگ نقره ای هم در دو مدل براق و خش دار در بازر به فروش می رسد که با استفاده از آنها می توان انواع حروف استیل را تولید نمود.

کاربرد تابلو استیل

کاربرد تابلو استیل مربوط می شود به مواردی مانند تابلو مغازه، تابلو شرکت، تابلو ساختمان، تابلو کارخانه و تابلو موسسات.
تابلو استیل مانند دیگر تابلو های تبلیغاتی ماهیتی تبلیغاتی دارد که با استفاده از آنها می توان مشاغل مختلف و برندها را به افراد و کسب و کارها معرفی نمود؛ اما به طور کلی کاربرد تابلو استیل در دو مورد خلاصه می شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت.

تابلو استیل سردر

از کاربرد بسیار بالایی که تابلو های استیل را شامل می شود باید به استفاده از تابلو استیل به عنوان تابلو سردر اشاره نمود که تابلو استیل سردر مغازه، سردر شرکت ها، سردر کارخانه ها، سردر ساختمان ها و مواردی این چنینی برخی از آنها بشمار می روند.

تابلو استیل داخل

تابلو استیل علاوه بر اینکه به عنوان یک تابلو تبلیغاتی سردر مورد استفاده قرار می گیرد، امکان استفاده در محیط های داخل را هم دارد که به کاربردن آن در داخل ساختمان، داخل شرکت و.. از نمونه های آن هستند.

قیمت تابلو استیل

قیمت تابلو استیل با توجه به نوع آن به صورت متر محیط محاسبه می گردد.
آخرین موردی هم که باید به آن نگاه داشت، قیمت تابلو استیل است که محاسبه و قیمت گذاری آن با در نظر گرفتن دور حروف می باشد و محاسبه آن به این شکل می باشد که بعد از متر کردن دور حروف، متراژ کل به دست آمده و ضرب در قیمت روز هر متر حروف شده و به مشتری اعلام می شود.
ضمنا به این مورد هم باید اشاره نمود که انواع حروف استیل از قیمت های متفاوتی برخوردار می باشند.