Alexa Seleno
@alexaseleno

تابلو لاسوگاسی

تابلو لاسوگاسی

در این مطلب قصد داریم به معرفی یکی از تابلوهای تبلیغاتی در تابلو سازی بپردازیم و آن هم تابلو لاسوگاسی است که با مطالعه این مطلب می‌ توانید با تابلو لاسوگاسی آشنا شده، انواع تابلو لاس وگاسی را بشناسید و در رابطه با قیمت تابلو لاسوگاسی و نحوه سفارش آن آشنا شوید؛ با ما همراه باشید.

تابلو لاس وگاسی چیست؟

در توصیفی کوتاه از تابلو لاسوگاسی باید بگوییم که تابلو لاسوگاسی نوعی از تابلوهای تبلیغاتی است که با استفاده از لامپ های گرد از نوع ال ای دی و یا فلامنتی ساخته می ‌شود.
احتمالا دیده‌اید که برخی از تابلوهای نصب شده روی سردر مغازه‌ها یا مکان های تجاری با استفاده از لامپ های گرد و چشمک زن تزئین شده است که بعضی از لامپ ها داخل حروف های برجسته به کار رفته و بعضی دیگر دور تا دوره تابلو نصب شده اند؛ این مدل از تابلوها همان تابلو لاسوگاسی است که برخی آن را با نام تابلو لتر لایت، تابلو تگزاسی و تابلو لامپی نیز می ‌شناسند.

لامپ تابلو لاسوگاسی

لامپ تابلو لاسوگاسی

همانطور که اشاره کردیم تابلوهای لاسوگاسی با استفاده از لامپ های گرد ساخته می‌ شوند که برخی از آنها لامپ های اس ام دی وبرخی دیگر لامپ های فلامنتی هستند.

امروزه بیشترین کاربرد لامپ ها در تابلوهای لاسوگاسی مربوط هستند به لامپ های اس ام دی و دلیل اصلی آن هم مصرف پایین برق، طول عمر بالا و تنوع رنگ در این مدل از لامپ ها می باشد.

در مورد قیمت لامپ لاسوگاسی هم باید عنوان کنیم که قیمت لامپ های تابلو لاسوگاسی با توجه به نوع آنها متفاوت می باشد.

قیمت تابلو لاسوگاسی

قیمت انواع تابلو لاسوگاسی

به ‌طور معمول مشتریان قبل از سفارش تابلو لاسوگاسی به نکات دیگری هم توجه می کنند که یکی از مهمترین آنها قیمت تابلو لاسوگاسی است.

روش قیمت گذاری تابلو لاسوگاسی به صورت متر دور حروف است یعنی اینکه بعد از ساخت دور تا دور حروف ساخته شده متر می ‌شود و قیمت تابلو لاسوگاسی با توجه به متراژ آن محاسبه می شود.

نوع محصولروش محاسبه (هر متر)قیمت (تومان)
حروف لاسوگاسی آهن همراه با رنگمتر محیط1/200/000
حروف لاسوگاسی استیلمتر محیط1/300/000
حروف لاسوگاسی چلنیوممتر محیط1/000/000

ساخت تابلو لاسوگاسی

ساخت تابلو لاسوگاسی توسط تابلو سازان انجام می‌شود که هر کدام از آنها روش های مختص به خودشان را اجرا می‌کنند.

ولی به صورت کلی، ساخت تابلو لاسوگاسی اینطور است که در ابتدا حروف برش داده می شود و بعد از آن حروف سازان لبه حروف رادور تا دور آن نصب می‌کنند و در نهایت اقدام به سیم کشی تابلو لاسوگاسی می شود.

انواع تابلو لاسوگاسی

انواع تابلو لاسوگاسی
تابلو لاسوگاسی به شیوه ها و انوع مختلفی تولید می شود که در ادامه مطلب به چند نوع پر طرفدار آن می پردازیم.

تابلو چلنیوم لاسوگاسی

تابلو چلنیوم تابلو تبلیغاتی است که از نوع حروف برجسته می‌باشد و به شکل‌های مختلفی ساخته می شود و نکته مهم این است که انواع تابلو چلنیوم را می توان به صورت تابلو لاسوگاسی هم تولید کرد.

تابلو چلنیوم لاسوگاسی معمولا به دو شکل ساخته می شود؛ به عنوان مثال می توان داخل حروف چلنیوم را لامپ لاسوگاسی کار کرد و یا حروف چلنیوم را روی زمینه های مختلف مانند کامپوزیت و چوب نصب کرد و دور تا دورم تابلو ساخته شده، لامپ لاسوگاسی استفادهکرد.

تابلو فلزی لاسوگاسی

حروف برجسته فلزی به حروف هایی گفته می شود که از جنس فلز هستند؛ مانند حروف استیل و حروف آهن که می توان داخل آنها را لامپ لاسوگاسی نصب کرد که به این مدل از حروف ها، حروف فلزی لاسوگاسی گفته می ‌شود.

تابلو پلاستیک لاسوگاسی

حروف های پلاستیکی برجسته امروزه با نام تابلو نئون پلاستیک شناخته می‌شوند که داخل آنها لامپ های اس ام دی به جهت روشنای نصب می شود؛ اما یک نکته مهم در رابطه با این نوع از حروف برجسته، کاربرد لامپ لاسوگاسی در آن است که بعد از ساخت به آن حروف لاسوگاسی نئون پلاستیک گفته می شود.

نمونه تابلو لاسوگاسی

نمونه تابلو لاسوگاسی

بهتراست قبل از سفارش تابلو لاسوگاسی، برخی از نمونه های آن را رویت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را در سفارش تابلو لاسوگاسی داشته باشید.

طرح تابلو لاسوگاسی

قبل از سفارش تابلو لاسوگاسی نکته مهم برای خروجی نهایی و زیبایی کار این است که طرح تابلو لاسوگاسی به نحو احسنت انجام گیرد.

بهتر است طرح تابلو لاسوگاسی به دست طراحان ماهر صورت گیرد؛ چرا که طراحان می توانند یک تابلو لاسوگاسی را با هارمونی رنگ زیبا و مناسب جهت مشاغل و کسب و کارهای مختلف ایجاد کنند.

چه کسب و‌ کارهایی از تابلو لاسوگاسی استفاده می کنند.

تابلو لاسوگاسی برای اجرا جهت مشاغل مختلف هیچ محدودیتی ندارد، ولی بیشترین اجرای آن مربوط می ‌شود به مشاغلی مانند شهربازی ها، فست فودها، بستنی فروشی ها، مجموعه های ورزشی، تالارهای جشن و عروسی، کافه‌ ها، رستورانها و موارد مشابه دیگر.

نکته های مهم در سفارش تابلو‌ لاسوگاسی

  • همانطور که گفتیم طراحی یکی از مهم ترین نکات در سفارش تابلو لاسوگاسی است؛ لذا حتما از یک طراح حرفه ای قبل از ساخت تابلو استفاده کنید.
  • قبل از ساخت تابلو، به شرکت تابلو سازی مورد نظرتان تاکید کنید که حتما از لامپ های مرغوب و گارانتی دار در تابلو استفاده کنند.
    استفاده از فلاشر یا چشمک زن در تابلو لاسوگاسی یکی از موردهایی است که طرفداران بسیاری دارد؛ لذا اگر شما هم می خواید تا لامپ های لاسوگاسی شما چشمک زن باشند حتما از این ایده جذاب استفاده کنید.
  • برای جلوه زیبا و خاص تر در تابلو لاسوگاسی می توانید حروف ها و تابلوهای دیگری هم در تابلو استفاده کنید؛ به عنوان مثال استفاده از نئون فلکسی یا نئون شیشه ای در تابلو لاسوگاسی جلوه زیبا و متفاوتی را برای مشتریان خلق خواهد کرد.

مزایای تابلو لاسوگاسی

  • تابلوهای لاسوگاسی از مزیت های زیادی برخوردار هستند که در ادامه مهمترین آنها را به طور خلاصه توضیح می دهیم.
  • تابلو لاسوگاسی یک نوع تابلو نوستالژی و در عین حال مدرن است.
  • تابلو لاسوگاسی تنوع اجرای بالایی دارد.
  • با توجه به لامپ های اس ام دی که امروزه تولید می شوند تابلو لاسوگاسی مصرف برق پایینی دارد.
  • دوام و ماندگاری بالایی در برابر شرایط جوی دارند.

سوالات متداول

بادوام ترین تابلو لاسوگاسی کدام است؟

با دوام ترین نوع این تابلو به کارگیری از حروف های فلزی و زیر سازی کامپوزیت یا چوب در ساخت تابلو است که دو نمونه بادوام آن تابلو لاسوگاسی استیل و تابلو لاسوگاسی آهن است.

بهترین لامپ تابلو لاسوگاسی چیست؟

بهترین لامپ های تابلو لاسوگاسی، لامپ های اس ام دی هستند که تنوع رنگ و شکل های مختلفی را دارند.